Stránky o kočkách Stránky o koních Koňská inzerce Cestování nejen po Novém Zélandu

Jezdecká stáj Rohan

Připouštění plemenným hřebcem WPB 612 Golem, s.v.


Golem je charakterní a všestranný hřebec plemene Welsh-partbred (VK 43.75%, hodnocení I/7.4) zapsaný též v PK ČSP. Hříbata po tomto hřebci z klisny kterékoli plemene budou splňovat požadavky na zápis do plemenné knihy Welsh-partbred (12,5% Velšské Krve), jejímž vedením je pověřen Svaz chovatelů pony a jehož jsme členy.

Na základě sportovní výkonnosti a úspěchů na výstavách byl zapsán do Hlavní plemenné knihy WPBR a zároveň byl zařazen do akceleračního programu

Hřebec je přes svůj temperament velmi vyrovnaný a snadno jezditelný. V sezóně 2009 je ježděn 8 letou dívkou, což podtrhuje jeho výborný charakter. Z roku 2008 má s 15tiletou dívkou dosaženou výkonnost "S" v prvním roce své skokové kariéry - sportovat začal ve svých 15ti letech. Tuto výkonnost potvrdil při úspěšné kvalifikaci a následné účasti na MČR Pony Zduchovice 2009, kde obsadili v silné konkurenci nádherné 8. místo z 18 startujících v kategorii děti 8-12 let na pony 136 - 148 cm. V roce 2010 absolvoval několik výstav, na kterých získal spustu ocenění. Mezi nejcenější patří Allround Champion of Welsh Pony Řitka 2010, Champion of WPBR Valeč 2010 a Reserve Champion of WPBR na Mezinárodní výstavě WP&Cob Pardubice 2010. Své kladné vlastnosti předává na potomstvo, stejně jako i svůj ušlechtilý exteriér. Je geneticky hodně dominantní. Barvy jeho potomstva jsou ryzák, hnědák, isabela, bělouš a plavák.

Od připouštěcí sezóny 2012 nabízíme možnost inseminace čerstvým spermatem. Odběry a zasílání dávek pro nás zajišťuje Reprodukční centrum Tolman Líšná. Ohledně ceny dávky prosím kontaktujte přímo Tolman Services. I samotné připouštění "naživo" probíhá v reprodukčním centru, kde je možné klisnu i krátkodobě ustájit.

Dle platných zákonů a předpisů ASCHK je možné připustit pouze registrované klisny s platným průkazem koně (neplést si s původem, připouštíme i bezpůvodové klisny, podmínkou je "modrý" očkovací průkaz).

K připouštění budete potřebovat:
 • průkaz koně (u koní narozených v ČR modrý "očkovák")
 • platné očkování proti chřipce koní
 • seriologické vyšetření na Infekční anemii koní z letošního roku
 • vyšetření výtěrem na Nakažlivý zánět dělohy z letošního roku
 • odčervení ne starší 4 měsíců
 • kvůli nebezpečí úrazu požadujeme bosá zadní kopyta
 • krom výše uvedeného prosím přivezte s klisnou její uzdečku
 • !POZOR! - v poslední době se v ČR velmi často koně setkávají s virem HERPES, který způsobuje zmetání ve velmi pokročilém stádiu březosti (9-10 měsíc). Ačkoli (bohužel) není vakcinace proti HERPESU ani pro plemenitbu povinná, DŮRAZNĚ DOPORUČUJEME všem chovatelům nechat své klisny před připouštěním vakcinovat přoti tomuto viru, který se šíří vzduchem. Hřebec je proti HERPESU očkován.

Ceník služeb
Připouštěcí poplatek3000,- Kč
Přeprava koní16,- Kč/kmPři připouštění dodržujeme pravidla bezpečnosti a to jak pro klisnu tak i pro hřebce. V žádném případě nepouštíme klisnu s hřebcem "navolno". Tento způsob připouštění je velmi nebezpečný. Rozvášněný hřebec může klisnu snadno někam namáčknout, klisna se může hřebce bát, nemusí být "správný den". Oba mohou z ohrady utéci či se vzájemně zranit. Tento způsob se dá praktikovat pouze v případě, že se koně delší dobu znají.

Připouštíme z ruky. Před každým připouštěním hřebce klisně představíme přes zavřené dveře boxu. Tím jednak ověříme, zda má klisna říji a zda na sebe hřebce pustí a také se pak klisna hřebce zbytečně nebojí. V případě, že klisna má ten správný den odvedeme hřebce dál od boxu tak, aby klisna mohla vyjít ven, ale aby na sebe oba viděli. Klisna je přivedena k "prubištontu", o který si opře prsa. Hřebec je naveden za klisnu... Po připuštění je klisna cca 10-15 minut voděna, aby z ní sperma nevyteklo.

Sperma zůstává živé v klisně více než 48 hodin, proto není nutné pouštět častěji, než 1x za dva dny. Častější připouštění může být pro klisnu nebezpečné (záněty pochvy apod.) Pokud je u nás klisna po celou dobu říje, je připuštěna cca 3x. Doporučujeme alespoň 2 skoky s 24hodinovou pauzou. V případě, že se nepodaří klisně zabřeznout během první říje, garantujeme jedno opakování, kde majitel klisny hradí pouze přepravu a ustájení. Pokud klisna nezabřezne ani při druhé říji, doporučujeme její vyšetření sonem. při dalším opakování je však nutné uhradit znovu připouštěcí poplatek.

V roce 2009 má připuštěné klisny:
 • Noisette (Německý sportovní pony) - 13. 4. 2009
 • Nefi (Český sportovní pony) - 27. 4. 2009
 • Nediria (Německý sportovní pony) - 6. 5. 2009
 • Scarlet (Český sportovní pony) - 3. 6. 2009
 • Klára (Český sportovní pony) - 1. 7. 2009

Někteří z potomků:

TOPlist
Jezdecký klub Rohan, JK Rohan Zdice nabízí ustájení koní, pastevní odchov JK
Předchozí
šipka vlevo
Následující
šipka vpravo
Zavřít Přesunout